New York, den druhý

 

Do nového dne v Americe nás probudil hluk troubících aut z hlavní silnice před hotelem a jarní sluníčko načuhující za závěsy. Dneska se podíváme do budovy OSN, navštívíme Hotel Waldorf Astoria, The Fifth Avanue, kousek Central Parku a prodejnu Apple. Dál se rozjedeme do The Rockeffeller Center a nakoukneme do Grand Central Terminal.

 

Odpoledne jsme zamířili do World Trade Center a 9/11 Museum and Memorial.

 

Když jsem vyšla z muze, dovedlo mě to k druhému památníku. Američané možná mají trochu chaotické metro, ale konkrétně tohle mají udělané velmi dobře. Nejdřív Vás metro vyhodí před novým mrakodrapem, abyste si ho mohli pořádně vyfotit, pak Vás cedule dovedou k prvnímu památníku, dál do muzea a nakonec Vás čeká památník druhého dvojčete.

Foto

Na to co následovalo potom, nikdy nezapomenu. Kousek ode mě postávala u památníku černoška, vlasy do drdolu, na sobě čený kabát – nic neobvyklého, kdybych si nevšimla, že hladí jedno z vyrytých jmen.. Chvilku jsme na sebe koukaly, bylo vidět, že o něčem přemýšlí, že něco chce. Ta paní se jmenuje Adrien a její kamarád zemřel při teroristickém útoku v jednom z dvojčat.

Adrien mě po chvilce očního kontaktu smutně požádala, zda bych jí nevyfotila u rytiny. Když jsem jí telefon vracela, nedalo mi to a zeptala se, kdo byl ten člověk.. Chvilku jsme si povídali a když už jsem měla slzy v očích, Adrien mě objala. Bylo to neuvěřitelně silnej moment, na kterej nikdy nechci zapomenout. Brečela jsem uprostřed New Yorku na rameni neznámé Američance, kterou už nejspíš nikdy nepotkám a která by si naopak zasloužila obejmutí ode mě..
Jelikož dál už jsme jeli  jen do nákupního centra a do hotelu, tak přidám spíš fotky, než text.