New York, den třetí

 

Jelikož je dneska v Praze Velkej Den, nahrála jsem mamce k narozeninám z té výšky video, na který snad jen tak nezapomene – já na ten pohled totiž taky ne. Bylo to okouzlující.. Ráda bych popsala jaký to ještě byla, ale nemůžu najít slova. A o čem že to vlastně básnim ? No přece o Empire State Building! Dneska jsme vstávali o hodinu dřív, abychom nečekali ve frontě a viděli ten neuvěřitelnej výhled na New York. Bez šály, rukavic a snad i čepice (já samozřejmě měla jen tu šálu…) se na Empire neobejdete, chybět nesmí foťák a gumička do vlasů (pokud jich nemáte tolik co já).

 

Po obědě následoval Central Park, ve kterém najdete památník Johna Lennona, umělce, kteří toho moc neumí a cedulky na lavičkách, nad kterými není na škodu se pozastavit. Všude běhá spousta veverek a vyfotit se s Alenkou z říše divů taky není problém. V parku taky najdete malou vyhlídku s ukrutně vysokými schody a samozřejmě běžce – bez nich by to snad ani nebyl Central park. Co se rozlohy týká; na malou procházku si vyhraďte alespoň dvě hoďky, na celý park tak dva dny…

 

Po procházce jsme se přeusunuli do Greenich Village, kde jsme si s holkama daly vynikající čokoládu v kavárně Grom – kousek Itálie uprostřed Ameriky vůbec nebyl na škodu. V téhle části New Yorku mi teprve došlo, že to není jen o mrakodrapech, ošklivém metru a nákupních centrech. Konkrétně tady najdete barevné vchody do obchůdků či kaváren různých druhů i velikostí. Byly jsme s holkama už hodně unavený a tak jsme si daly jen tu čokoládu, zmrzlinu a nechaly se metrem odvézt Queensu na zastávku Jamaica Van Wyck, kde jsme si s holkama daly čínu. Mimochodem čínský nudle jsou v Americe mnohem hutnější a chuťově lepší, než u nás – to samé platí pro Vanilla Latté ze Starbucks, naopak u nás mi víc chutná cheesburger od McDonald. S masem, jídlem a cenami u Amerického řetězce Wendy’s se to ale srovnat nedá – Mekáč má v tomhle případně hodně co dohánět.